media.news.imagealternatetextformat

ریکاوری اقتصاد انگلستان باعث رشد بازار کار شد

دوشنبه, 04 مرداد,1400 12:14 ب.ظ

در ماه ژوئن با بازگشت قدرتمند اقتصاد انگلستان تعداد افراد شاغل این کشور با بیشترین رشد خود از ابتدای پاندمی تا کنون روبرو شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از رویترز، در ماه ژوئن با بازگشت قدرتمند اقتصاد انگلستان تعداد افراد شاغل این کشور با بیشترین رشد خود از ابتدای پاندمی تا کنون روبرو شد.

پس از اینکه بانک مرکزی انگلستان اعلام کرد زمان اقدام لازم در مورد کنترل تورم زودتر از آن‌چه انتظار می‌رفت فرا رسیده است، گزارش جدید وزارت کار این کشور نشان داد در ماه ژوئن ۳۵۶ هزار شغل جدید نسبت به ماه می ایجاد شده است.

در این میان بیش از همه بخش مشاغل مربوط به لوازم خانگی و مواد غذایی رشد کردند. این بخش به تنهایی ۹۴ هزار شغل جدید به وجود آورد. در رتبه بعدی بخش خدمات اداری و پشتیبانی بود که ۷۲ هزار شغل جدید به وجود آورد. هر دو این بخش‌ها از قرنطینه کرونا آسیب دیده بودند و حالا با برداشته شدن این محدودیت‌ها رشد قابل‌توجهی را به ثبت رسانده‌اند.

اداره ملی آمار انگلستان اعلام کرد نرخ بیکاری ۳ ماهه این کشور در ۳ ماهه منتهی به می به ۴.۸ درصد رسیده است. این در حالی است که اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کردند این نرخ به ۴.۷ درصد برسد.

بازار کار انگلستان از اولین قرنطینه کرونا از سوی وزارت مالی تحت حمایت قرار گرفت و برای پرداخت دستمزد ۸.۹ میلیون شغل در اوج بحران در می ۲۰۲۰ سوبسید پرداخت شد. تعداد مشاغل تحت این حمایت سوبسیدی در پایان می ۲۰۲۱ به ۲.۴ میلیون شغل کاهش یافت و قرار است این برنامه حمایتی در پایان سپتامبر به خاتمه برسد که این می‌تواند دوباره نرخ بیکاری را بالا ببرد.