media.news.imagealternatetextformat

نتایج نظرسنجی از اقتصاددانان؛ اقتصاد انگلستان اواسط ۲۰۲۲ به سطح قبل از پاندمی بازمی‌گردد

یکشنبه, 29 فروردین,1400 10:42 ق.ظ

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز تخمین زده اند اقتصاد انگلستان در اواسط سال آینده به سطح قبل از پاندمی بازگردد و بالاترین سطح بیکاری در سال جاری به ۶.۲ درصد خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از رویترز، اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز تخمین زده اند اقتصاد انگلستان در اواسط سال آینده به سطح قبل از پاندمی بازگردد و بالاترین سطح بیکاری در سال جاری به ۶.۲ درصد خواهد رسید.

این در حالی است که انگلستان با بالاترین نرخ مرگ‌ومیر ناشی از ویروس کرونا در اروپا روبرو شده است. سال گذشته اقتصاد انگلستان با بدترین سقوط خود در بیش از ۳ دهه اخیر روبرو شد.

نظرسنجی رویترز از ۷۰ اقتصاددان که در ۷ تا ۱۲ آوریل صورت گرفت نشان می‌دهد که اکثریت آنها معتقدند اقتصاد انگلیس امسال ۵.۰ درصد رشد خواهد کرد و در سال ۲۰۲۲ هم به رشد ۵.۵ درصدی دست خواهد یافت.

در نظرسنجی قبلی که در ماه مارس و پس از قرنطینه‌های جدید انجام شده بود رشد اقتصادی امسال و سال آینده انگلیس به ترتیب ۴.۶ درصد و ۵.۷ درصد تخمین زده شده بود. در آن نظرسنجی تخمین زده شده بود اقتصاد انگلیس در ۳ ماهه چهارم ۲.۳ درصد آب خواهد رفت.

اما در نظرسنجی جدید با برداشتن برخی از محدودیت‌های قرنطینه‌ای، رشد اقتصادی سه ماهه سوم و چهارم به ترتیب ۳.۵ درصد و ۳ درصد تخمین زده شده است.