media.news.imagealternatetextformat

در هفته منتهی به هجدهم اکتبر 2020، نرخ ابتلای روزانه به کرونا در جهان از رقم 400 هزار تن گذشت

یکشنبه, 27 مهر,1399 10:04 ق.ظ

نرخ ابتلای روزانه به ویروس کووید-۱۹ در جهان برای اولین بار از رقم ۴۰۰ هزار تن تجاوز کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از رویترز، برغم وضع و اجرای محدودیت‌های جدید در اروپا با هدف مقابله با شیوع کرونا، شمار مبتلایان به این بیماری ویروسی در جهان روز جمعه برای نخستین بار از رقم ۴۰۰ هزار تن در یک روز گذشت.

اروپا که توانسته بود نخستین موج این بیماری را با موفقیت مهار کند، ظرف هفته‌های اخیر به عنوان کانون جدید شیوع کرونا درصدر اخبار قرار گرفت و ظرف یک هفته گذشته به طور متوسط روزانه ۱۴۰ هزار مبتلای جدید در این قاره شناسایی شد.

در واقع می‌توان گفت که قاره اروپا در مقایسه با هندوستان، برزیل و ایالات متحده، موارد بیشتری از ابتلای روزانه را گزارش می‌دهد.

به عبارت دیگر، از هر ۱۰۰ مورد ابتلاء به کرونا در جهان، ۳۴ مورد آن به کشورهای اروپایی مربوط می‌شوند. این قاره در حال حاضر هر ۹ روز یک میلیون مورد جدید ابتلاء را گزارش داده و از آغاز شیوع این بیماری، در کل ۶.۳ میلیون مورد ابتلاء را تأیید کرده است.

برخی از کشورهای مهم اروپا- شامل انگلیس، فرانسه، روسیه، هلند و اسپانیا- نیمی از موارد جدید ابتلاء به کرونا را در هفته منتهی به هجدهم اکتبر گزارش داده اند.

ظرف یک هفته گذشته، کشور فرانسه بالاترین نرخ ابتلای جدید در اروپا را- با ثبت ۱۹،۴۲۵ مورد جدید در هر روز- تأیید کرده است و پس از آن، کشورهای انگلیس، روسیه، اسپانیا و هلند از لحاظ گستردگی دامنه شیوع کرونا در مرتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.